REGISTRACE|PRAVIDLA|HRÁČI|INFORMACE|ŽÁDOSTI|POSTAVY

UDÁLOSTI|UPDATY|LEKCE|VYHODNOCENÍ LEKCÍ|VÝPRAVY|


Tira Murray si může vybrat postavení. (do 6.5)

Výpravy dočasně odloženy ze zdravotních důvodů a nedostatku času ze strany adminek. RPG ale stále v provozu jen žádosti a registrace budou vyřizovány pomaleji. :)

Registrace poloboha a třičtvrtěboha

24. února 2014 v 10:40 | Sin |  Registrace
Úplně první registrace, kterou na této stránce vyplníte, je právě tato. Pokud jste tu noví, registrace třičtvrtěboha níže vás prozatím nemusí vůbec zajímat a je pro vás hlavní registrace poloboha.


1. Hráč: Pokud jste tu noví, napište sem přezdívku, pod kterou vás budeme znát a jak vám budeme říkat. Pokud tu už hrajete delší dobu, také sem svoji přezdívku napište, ať víme, komu postavu máme připsat.

2. Jméno: Nemělo by se shodovat s žádnou slavnou osobností či postavou z knížek, seriálů a filmů. Jestliže nemáte opravdu vážný důvod pro to, aby postava neměla příjmení, nemusí ho mít, ale jinak ano. Může být dlouhé či krátké, anglické, řecké, egyptské, japonské - jaké chcete, ale myslete na rodnou zemi a rodiče postavy.

3. Věk: Může se pohybovat od 12 do 19 let, ve výjimkách mohou být i mladší (opět je třeba vážný důvod plus individuální domluva s adminy, pište konkrétní věk a né datum narození!!).

4. Božský rodič: Vyberte si z článku bohů jednoho božského rodiče, podle kterého se pak budete řídit při tvoření povahy poloboha.

5. Vzhled: Do vzhledu patří hlavně informace, které neplynou přímo z fotky, na kterou odkazujete úplně dole. Takže třeba tetování, stavba těla, různá znamínka, styl oblečení, výška a tak podobně. Ale to neznamená, že třeba nepopíšete barvu očí nebo vlasů, pokud je specifická a zvláštní.

6. Prokletí, trvalé postihy atp.: Sem v bodech vypište jizvy, tetování, chybějící končetiny či jiné části těla, fóbie, strachy a podobné záležitosti. K tetováním můžete dodat i fotku, jinak je popište.

7. Povaha: Rozepište se o tom, jak se postava chová ve společnosti více lidí, jak k jednotlivcům, jestli se přetvařuje nebo je sama sebou, jestli se nečeho bojí, jestli se snadno naštve, zda poslouchá příkazy a máte spoustu dalších možností. Vycházejte přitom z popisu dětí u daného boha - jestli jste si vybrali Thovta, těžko bude vaše postava extrovert, který miluje párty a bytí středem pozornosti. Nechceme nějakých pět řádků! Rozepište se, rozviňte postavu, udělejte ji komplikovanější.

8. Historie: Kde se postava narodila, jaké měla dětství, jestli měla náhradního rodiče za svého božského, jak se měla ve škole, jak se dostala do Tábora... Všechno až do momentu, kdy postava projde do Tábora - od tohoto momentu hrajete. Měla by mít patřičnou délku.

9. Oblíbené: Co má postava ráda - může to být jídlo, barva, počasí, typ lidí... Stačí body.

10. Neoblíbené: Opak toho, co je v Oblíbených. Třeba pokud nesnáší lži, napíšete sem lži. Stačí body.

11. Zbraně: Z článku Zbraně vyberte maximálně tři a napište je sem. Materiál nevybírejte, všechny jsou na začátku z božského bronzu a navíc je postava dostane až při výběru postavení.

12. Ostatní dovednosti: Sem vypište, jaké jiné dovednosti postava ovládá. Spadá sem plavání, jízda na koni, psaní hieroglyfů, řízení auta či jiných prostředků, ale také dovednosti, které má postava od svého božského rodiče. Takže třeba komunikace s psovitými šelmami dýchání pod vodou... Ty se nehodnotí, ty prostě postava buď umí, nebo ne. Jinak napište, na jaké úrovni polobůh dovednost ovládá. Řiďte se tímto článkem.
POZOR! Dovednost není schopnost! Schopnost je to, co má u sebe napsané bůh, má to anglický název a boduje se. Dovednost je ten zbytek, popisuje se slovem.

13. Žádost o schopnost: Vyberte jednu ze schopností, které má u sebe napsané bůh, kterého jste vybrali za božského rodiče. Tuto schopnost se postava naučí jako první po dosáhnutí deseti celkových bodů a tréninku za asistence Vypravěče.

14. Návrh na Ka: Řiďte se povahou poloboha - Ka může být jeho přesným opakem, tudíž vyvážením, nebo ztělesnění některé části poloboha, anebo přímé zobrazení jeho povahy. Myslete však na posvátné zvíře božského rodiče - když máte za otce Rea, který je spojen s ptáky, těžko bude vaším Ka kočkovitá šelma či ryba. Váš návrh vám můžeme a nemusíme schválit. Můžete poslat také fotku zvířete, které je polobohovým Ka.
Přidejte také fotku Ka.
Nesmí to být příšery ani magická zvířata!
Seznam již použitých Ka. (Můžete použít stejná Ka, ale je lepší být originální, ne?)

15. Povaha Ka: Sem prakticky napíšete, zda je Ka opakem, ztělesněním části anebo zobrazením celé povahy. Samozřejmě se rozepište - nemusí to být extra dlouhé, ale ať máme alespoň nějakou představu. Inspirovat se můžete u cizích Ka, pokud si nevíte rady.

16. Odkaz na fotografii/e: Vyberte jednu fotku jako hlavní, kterou bude mít postava v profilu úplně nahoře, a pak můžete dodat pár dalších (dvě až tři, zase to nepřehánějte), ale stačí i jen ta jedna hlavní. Dejte si však pozor, aby na hlavní fotce bylo vidět osobě dobře do obličeje. K tomu doplňte také faceclaim postavy - tzn. jméno osoby, která je na fotce. Je nutný z více důvodů - aby si někdo nevybral stejnou osobu (nechcete přece náhodné dvojče), abyste si později mohli dohledat nové fotky, protože postava bude stárnout, a abyste se vy sami podívali na onoho člověka ze všech stran a mohli říct, že ho opravdu chcete jako vzhled postavy. Neuznáme vám obrázek anime postavičky či jakýkoliv jiný kreslený/malovaný (leda by měl víbec fotek a vypadal opravdu skutečně). Myslete také na věk své postavy - pokud jí je dvanáct, nebude vypadat na dvacet a naopak. Může vypadat o pár let starší nebo mladší, ale to by mělo být zmíněno ve vzhledu.

+ Pozvání: Pokud vás na tuto stránku přivedl nějaký jiný hráč, napište sem jeho jméno, dostane 20 celkových bodů.

Kontrolní otázky:
(Ty vyplňujte pouze v případě, pokud si zakládáte svoji první postavu, později už nemusíte.)

1. Kde se nachází Tábor Nilu? (Co nejpodrobněji.)
2. Za kolik bodů získá postava svoji třetí schopnost?
3. Který kov umí používat jen polobozi s temným zaměřením a propojením se smrtí?
4. Jaké má schopnosti čtvrtbůh?
5. Kdo se stará o úklid Tábora a podobné záležitosti (vaření, opravy...)?
6. Jaké dvě možnosti máte, když chcete svoji postavu zabít?
7. Které ze základních postavení nesmí být vedoucím lekce?


Registrace třičtvrtěboha se prakticky v ničem neliší od registrace poloboha, navíc jsou tam pouze dvě kolonky úplně nakonec:
  • Božský prarodič
  • Požehnání od prarodiče
Prarodič se píše pouze do titulů postavy - vnuk/vnučka "jméno boha". Požehnání bude zapsáno pod Požehnání, sám hráč si zvolí, kterou schopnost postava od svého božského prarodiče dostane. A tuto schopnost bude umět už od samého začátku (jen samozřejmě musí přijít na to, že ji umí, potrénovat to atd.).

Pochopitelně si však nemůže třičtvrtěboha zaregistrovat každý. Proto tu je pár pravidel:
  • Musíte být na stránce aktivní alespoň rok, abyste měli hru zažitou a věděli přesně, jak to tu chodí.
  • Měli byste mít alespoň tři postavy s různými charaktery, abychom měli důkaz, že třičtvrtěboha zvládnete zahrát (u výjimek, které se prokážou jinak, je možné toto odpustit).
  • Musíte myslet na to, že u třičtvrtěboha musí být vyrovnaná síla - to znamená, že se nedá zkombinovat krev Tefnut a Šua, nebo krev Sutecha a Rea. Protoźe to by znamenalo moc síly dohromady a to by vedlo k problémům. Proto je možné skombinovat pouze krev slabšího a silnějšího boha - viz o pár řádnů níž dělení.
  • Profil musí být opravdu dobře propracovaný. Hlavně historie a povaha. Limit zadávat nebudeme, to posuďte sami.
Silnější bohové (prakticky vzato Devatero):
Re, Hor, Tefnut, Šu, Nut, Geb, Sutech, Usir, Nebthet (+ Eset, která děti nemá)

Slabší bohové:
Anup, Anuket, Bes, Bastet, Chonsu, Nefertum, Neit, Sobek, Hathor, Thovt, Maat, Sachmet (+ Sešat, která děti nemá)

Oba druhy registrace zasíláte sem pod článek do komentářů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama